TÜMAD’TAN MİLLİ MÜCADELENİN 100. YILINDA 1919 AĞAÇ

13 Haziran 2019

Çevreye duyarlı, Sürdürülebilir Madencilik ilkeleri doğrultusunda faaliyet gösteren TÜMAD Madencilik tarafından, Milli Mücadelemizin 100. Yılında 5 Haziran Dünya Çevre günü etkinlikleri kapsamında 1919 ağaç dikimi gerçekleştirildi.

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde düzenlenen etkinliğe TÜMAD yetkilileri ile madene yakın  Şahinli, Kocabaşlar, Yeniceköy, Subaşı, Çamyurt Köylerinde ikamet eden Lâpseki İsmail Baykurt Ortaokulu öğrencileri katıldı.

Etkinlikte, Lapseki Orman İşletme Şefliğinin belirlediği alana, “Milli Mücadelenin 100. Yılında 1919 Ağaç” sloganıyla 1919 ağaç dikilerek anlamlandırdı.

Ağaç dikim törenine, Lapseki Altın Madeni İşletmesi Halkla İlişkiler Yöneticisi Şaban Kılıçan ve Şirket yetkilileri katılım göstererek, öğrencilerle birlikte ağaç dikti.

Şaban Kılıçan etkinlikte yaptığı açıklamada “Doğayı ve çevreyi korumada bizlere büyük görev düşmektedir. Gelecek nesillere yaşanılabilir ve yeşil bir çevre bırakmak için bu konuda çok çalışmamız gerekmektedir. Çocuklar ve ağaçlar geleceğimiz açısından oldukça önemlidir. Çocukların ve gençlerin çevreye olan duyarlılığını artırmak amacıyla bu tür etkinliklerin TÜMAD tarafından daha sık gerçekleştirileceği hususunu” sözlerine ekledi.