TÜMAD Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Entegre Yönetim Sistemleri

TÜMAD, Birleşmiş Milletler Ekvator prensipleri başta olmak üzere, Entegre Yönetim Sistemleri Bileşenleri olan ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenli Yönetim sistemleri ile dünyada mevcut en yüksek çevre, iş sağlığı güvenliği ve toplum ilişkilerini uygulamayı ve sürekli iyileştirmeyi ilke edinmiştir. Bu yönetim sistemlerinin alt yapısını kullanarak, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ISO 27001, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, Uluslararası Siyanür Kodu Sertifikası (ICMC), Sosyal Hesap Verilebilirlik Standardı (SA8000) yönetim sistemleri ile dünya standartlarına uyum sağlamaktadır.

Entegre Yönetim Sistemleri, Kuruluşun hedefine ulaşabilmesi için faaliyetlerini yönetmeye ve sürekli olarak geliştirmeye yönelik, birden fazla yönetim sisteminin tek çatı altında toplanmasıdır.

Entegre Yönetim Sistemleri;

  • Gereksiz kaynak kullanımını önler,
  • Maliyetlerdeki azalma ile karlılık artışı sağlanır,
  • Çalışanların motivasyonunu yükseltir,
  • Entegre dokümantasyon sistemi ile daha etkin planlama sağlar.

TÜMAD, Birleşmiş Milletler Ekvator prensipleri başta olmak üzere, Entegre Yönetim Sistemleri Bileşenleri olan ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenli Yönetim sistemleri ile dünyada mevcut en yüksek çevre, iş sağlığı güvenliği ve toplum ilişkilerini uygulamayı ve sürekli iyileştirmeyi ilke edinmiştir. Bu yönetim sistemlerinin alt yapısını kullanarak, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ISO 27001, Uluslararası Siyanür Kodu Sertifikası (ICMC), Sosyal Hesap Verilebilirlik Standardı (SA8000) yönetim sistemleri ile dünya standartlarına uyum sağlamaktadır.