TÜMAD Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Vizyon | Misyon | Değerler

Misyon

TÜMAD Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde bulunan maden arama ruhsatlarında değerli ve baz metaller konusunda aramaları, projeleri ve işletmeleri olan bir Türk madencilik grubudur.

Misyonu ülkemizin önemli altın üreticileri arasında yer almaktır.

Vizyon

TÜMAD olarak stratejimiz, Türkiye ve yurtdışında potansiyel görülen maden sahalarında ileri düzeyde aramalar yaparak ekonomik anlamda ve büyük çapta, kalıcı sürdürülebilir maden işletmeleri yaratmak olup, faaliyetlerimizin; kalitemizden ödün vermeden doğaya, çevreye, insana saygılı olarak, ülkemize örnek teşkil edecek şekilde ekonomik ve sosyal kalkınmanın bütünleştiği sürdürülebilir maden projeleri ile gerçekleşmesidir.

Değerler

Aramalardan rehabilitasyona kadar madencilik çalışmalarının uygulanması ve yönetilmesindeki süreçlerde uluslararası seviyede sektördeki en yüksek çevre, iş sağlığı güvenliği standartlarını uygulayarak ÇSY performansımızı sürekli iyileştirdiğimiz sürdürülebilir altın madenciliği yapıyoruz.

Tüm işletmelerimizde ve arama sahalarımızda karşılıklı güvene dayalı, değerlere saygılı, açık ve şeffaf iletişimle, yöre halkının faaliyetlere desteğini sağlama amaçlı toplum ilişkileri, sosyal onay, şikayet ve geri bildirim sistemleri ile çalışıyoruz.

Paydaş katılımı, yerel satın alma, yerel istihdam anlayışı ve yönetimiyle çevreyi koruyarak ekonomik ve sosyal kalkınmanın bütünleştiği sürdürülebilir madencilik uygulayıcıyız. Sektördeki teknolojik yeniliklerin ve ilgili standartların öncüsüyüz.