TÜMAD’ı Gururlandıran Tablo!

6 Şubat 2019

Türkiye’nin altın üretimindeki yeni gücü olmaya emin adımlarla ilerleyen TÜMAD Madencilik Sanayi ve Ticaret A. Ş. dünya standartlarında çalışan bir işletme olduğunu uluslararası alanda aldığı sertifika ve ödüllerle taçlandırmaya devam ediyor.

Yaklaşık bir 1 yıldır süren çalışmalar sonucunda TÜMAD Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye,

1- Uluslararası Standartlar Organizasyonu’nun (ISO) kaliteden ödün vermeyen şirketlere verdiği Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası ISO: 9001 2015;

2- ‘Çevreye saygıyı’ kendisine rehber edinmiş ve bunun için, işletmelerinde çevre ile ilgili aldığı tedbirler ve atık yönetim sistemi alt yapılarının uygulanabilir kılan kaliteli yönetimi anlayışından dolayı, Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası ISO:14001 2015;

3-Çalışanlarını çalıştıkları ortamın sağlık ve emniyet açısından olumsuz durumlarından koruyarak, rahat ve güvenli bir ortamda çalışmasını sağlamaya yönelik taviz vermeyen yapısıyla, Türkiye’de madencilik sektöründe bir ilke imza atarak; ISO 45001: 2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

2019 yılının Ocak ayında gerçekleştirilen 6 günlük, Genel Müdürlük ve Lapseki İşletmesinde yapılan denetimlerle TÜMAD Madenciliğin uluslararası standartlarda hizmet veren bir şirket olduğunu tescilleyen bu 3 önemli sertifikasyon çalışmaları başarıyla tamamlanmıştır.

TÜMAD Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak her ne kadar sertifikaları almanın gururunu yaşasak da; bu sertifikaları almak kadar, standartlarımızı daha da yükseltmek, geliştirmek ve sürdürülebilir kılmanın da bir o kadar önemli olduğunun bilincindeyiz.

Bu bilinç ve azimle; bu süreçte başta her türlü kaynağı sağlayan Genel Müdürümüz Sn. Hasan YÜCEL olmak üzere, Entegre Yönetim Sistemleri ve Sürdürülebilirlik Bölümü’ne ve katkı koyan tüm TÜMAD ailesine teşekkür eder; daha nice büyük başarılarda bir arada bulunmayı dileriz.