TÜMAD’dan Sağlık Taramasına Tam Destek

21 Ocak 2020

TÜMAD Madencilik İvrindi İşletmesi, Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü’nün düzenlediği mobil sağlık taraması kampanyasına destek verdi.

Kendi çalışanlarının ve ailelerinin sağlığı konusunda ödün vermeyen TÜMAD Madencilik, Balıkesir İl ve İvrindi İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri mobil sağlık taraması kampanyasına destek verdi.

TÜMAD İşletmesi Toplum İlişkileri Birimi, Değirmenbaşı ve Küçükılıca köylerindeki kadınları, İlçe Sağlık Müdürlüğü bahçesine kurulan ‘Mobil Sağlık Tırına’ taşınmasına yardımcı oldu.

Etkinlikte konuşan İvrindi İşletmesi Toplum İlişkileri Şefi İrem Erdem, “Şirketimizin en önem verdiği konulardan birisi iş sağlığı ve güvenliği politikasıdır. Bu politika kapsamında sadece çalışanlarımız değil, çalışanlarımızın eşlerini ve çevre köylerindeki kadınlarımızın sağlığını da düşünüyoruz. Bugün burada Balıkesir Sağlık İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla İvrindi İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde 40-60 yaş grubundaki kadınlarımızın sağlık taramasını gerçekleştirmek için toplanmış bulunuyoruz. Amacımız, hastalıklara karşı kadınlarımızı bilinçlendirmek ve erken teşhisin önemini vurgulamaktır” dedi.

Küçükılıca Köyü Muhtarı Ramazan Kırdar ise TÜMAD’a verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, “Bizim buna ihtiyacımız vardı. Hastalıkta, erken teşhisin önemini biliyoruz. Kadınlarımızın sağlığı, bizim için her şeyden önemlidir” ifadesini kullandı.

Sağlık taramasına katılan Ayşe Alkol isimli vatandaşımız ise, “TÜMAD Madencilik bizim, sağlık taramasına getirdiği için teşekkür ediyoruz. Sağlık her şeyden önemli; erken teşhis daha önemlidir. Sakın geç kalma bugün gel!” çağrısında bulundu.

Sağlık taramasına katılan Hava Akgül ise, “Bizi buraya getirdiği için TÜMAD’a teşekkür ederiz. TÜMAD, başımızdan eksik olmasın” dedi.

Etkinlik çerçevesinde iki günde Değirmenbaşı ve Küçükılıca köylerinden 52 kadın İvrindi ilçesine getirilerek, Mobil Sağlık Tırı hizmetinde faydalanmaları sağlandı.