TÜMAD’DAN ‘GELECEĞE NEFES’ SEFERBERLİĞİ

12 Kasım 2019

‘Geleceğe Nefes’ seferberliğine TÜMAD Madencililik Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak; Çanakkale Lapseki işletmemizde 6 bin fidanı toprakla buluşturarak destek verdik.

‘Daha Yeşil Bir Türkiye İçin’ 81 ilde eş zamanlı olarak Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan ’Geleceğe Nefes’ seferberliği kapsamında, 11 Kasım saat 11:11’de 11 milyon fidan Türkiye’nin 2023 noktasında toprakla buluşturuldu.

İşletmelerinde insana ve çevreye saygıyı kendisine şiar edinen TÜMAD Madencilik, 7’den 77’ye herkesin destek verdiği ’Geleceğe Nefes’ kampanyasına, Çanakkale Lapseki Altın ve Gümüş Madeni İşletmesinde 6 bin fidanı toprakla buluşturarak destek verdi.

Lapseki’de gerçekleştirilen ağaç dikim seferberliğine TÜMAD Lapseki İşletme Müdürü Çağrı Ökten, Entegre Yönetim Sistemleri & Sürdürülebilirlik Müdürü Bilge Küçükaytan ile çalışanların yanısıra, maden sahasını gezmeye gelen Hacettepe Üniversitesi Maden Mühendisliği öğrencileri de destek verdi.

Lapseki İşletme Müdürü Çağrı Ökten, daha yeşil bir Türkiye için başlatılan ’Geleceğe Nefes’ seferberliğini duyar duymaz etkin katılım için kolları sıvadıklarını belirterek, “TÜMAD olarak etkinlik kapsamında 6 bin fidanı geleceğe nefes olması için toprakla buluşturmanın, can suyu vermenin onur ve gururunu yaşadık. 2019 yılında yaklaşık 10 bin fidanı bugüne kadar toprakla buluşturmanın mutluluğunu yaşadık. Gelecek nesillere yeşil bir çevre bırakmak için bundan sonra da her türlü katkıyı sunmaya devam edeceğiz” dedi.