TÜMAD Madencilik öğrencilere deprem çantası dağıttı

13 Haziran 2023

Lapseki ilçesindeki Erol Çarmıklı Anadolu Lisesi’nde, TÜMAD Madencilik A.Ş. tarafından gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında öğrencilere deprem çantası dağıtıldı. Bu etkinlikle öğrencilere deprem anı ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Lapseki ilçesindeki Erol Çarmıklı Anadolu Lisesi’nde, TÜMAD Madencilik A.Ş. tarafından gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında öğrencilere deprem çantası dağıtıldı. Bu etkinlikle öğrencilere deprem anı ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Çevre ve toplum odaklı projelere destekleyen TÜMAD Madencilik A.Ş., bu kez Lapseki ilçesinde Erol Çarmıklı Anadolu Lisesi’ne öğrenim gören öğrencilere deprem çantası dağıttı. Deprem çantasında, olası bir deprem durumunda öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği el feneri, düdük, dezenfektan, maske, sargı bezi, yara bandı, batikon, kağıt ve kalem gibi araç gereçler bulunuyor.  Dağıtılan çanta, deprem anında öğrencilerin acil durumlarda temel ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmayı sağlıyor. ‘’SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ GERÇEKLEŞTİRMEK İSTEDİK’’ Dağıtım töreni öncesinde konuşan TÜMAD Madencilik A.Ş. Halkla İlişkiler Müdürü Şaban Kılıçan, “6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen üzücü deprem sonrası maalesef Türkiye olarak bu durumla her zaman yüzleşmemiz gerektiğinin farkına vardık. Bizde TÜMAD Madencilik olarak Erol Çarmıklı Anadolu Lisesi’nde siz değerli öğrencilerimizle böyle bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmek istedik. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyoruz. İş Sağlığı ve Güvenliği birimimiz bu çantalarımızın içinde neler olduğunu, nasıl kullanıldığı sizlere anlatacak. İnşallah bir gün bunları kullanmak zorunda kalmayız” dedi.

DEPREM ÖNCESİ VE SONRASINDA KULLANABİLECEK MALZEMELER YER ALIYOR Erol Çarmıklı Anadolu Lisesi 9’uncu sınıf öğrencisi Ayşe Sadet İşseven, “TÜMAD Madencilik tarafından sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde bize deprem çantası dağıtıldı. İçinde bize deprem öncesi ve sonrasında kullanabileceğimiz malzemeler yer alıyor. Çantanın içinde el feneri, düdük, dezenfektan, maske, sargı bezi, yara bandı, batikon, kağıt ve kalem var. TÜMAD Madenciliğe duyarlılığından dolayı teşekkür ediyoruz. Allah bunları kullanmayı kimseye nasip etmesin” şeklinde konuştu.

Haber: Şahver Banu Çağlak
Kaynak: Boğaz Gazetesi