TÜMAD KAPILARINI ODA VE BORSA BAŞKANLARINA AÇTI

18 Ekim 2019

Lapseki’ye ziyarette bulunan Oda ve Sivil Toplum Kuruluşları Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri TÜMAD Madencilik Sanayi ve Ticvaret A.Ş.’nin işletmesini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Çanakkale’den Lapseki’ye gelen heyette Çanakkale Ziraat odasından, Meclis Başkanı Necmi Mutlu, Yönetim Kurulu üyesi Ufuk Ünver, Başkan Yardımcısı Cahit Toprakkarıştıran, OSB’den Yönetim Kurulu Başkanvekili Ersin Kurnaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Kadir Yaşar, Ali Polat Teknik Müdür Muhammet Aloğlu, Ticaret Borsasından Başkan Abdullah Deniz, ÇTSO’dan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yaşar Murat Aydoğdu, Yönetim Kurulu üyesi Deniz Tennioğlu yer aldı.

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz’ın da eşlik ettiği oda ve borsa başkanlarından oluşan heyet önce İlçe Kaymakamı Tahir Şahin’i makamında ziyaret etti.

Ardından başkan ve yönetim kurulu üyeleri Lapseki’de faaliyet gösteren TÜMAD Madencilik ve Sanayi Ticaret A.Ş.’ye ait Lapseki Altın Madenine geçtiler.

İşletme Müdürü Çağrı Ökten, EYS & Sürdürülebilirlik Müdürü Bilge Küçükaytan ve şirket yöneticileri tarafından karşılanan heyete önce, TÜMAD’in faaliyetleri hakkında sunum yapıldı.

Dünyadaki mevcut en iyi uygulanabilir ileri teknolojiye sahip olan Lapseki İşletmesi’nin, özellikle çevre konusunda aldığı önlemler ve üretimin tamamlanmasının ardından sahanın rehabilite edilerek yeniden doğaya kazandırılmasına ilişkin TÜMAD’ın yaptğı projeler hakkında heyete bilgi verildi.

Lapseki İşletmesinde haftalık altın dökümüne de katılan oda ve borsa başkanları, alınan çevre ve gelecekte yapılacak rehabilitasyon programından dolayı çok memnun kaldıkları ve yetkililere teşekkür ederek işletmeden ayrıldı.