TÜMAD Hacettepe Kariyer Günlerinde

4 Nisan 2019

TÜMAD Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. geleceğin madencileriyle buluşmasını Hacettepe Üniversitesi’nde düzenlenen kariyer günleri etkinliğine katılarak sürdürdü.

“Hacettepe Üniversitesi Sürdürülebilir Madencilik ve Kariyer Günleri etkinlikleri, Maden Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zafir Ekmekçi, Maden İşletme ABD Başkanı Prof. Dr. Bahtiyar Ünver, Doç. Dr. Mehmet Ali Hindistan, Maden Mühendisleri Odası Başkanı Ayhan Yüksel ve Oğuz Güner’in katılımıyla 01.04.2019 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümünde gerçekleştirildi.

Etkinlik kapsamında Türkiye’deki sürdürülebilir madencilik kriterleriyle çalışan maden şirketleri ile öğrencilerin buluşması sağlandı. Etkinlikte, öğrenciler, sürdürülebilir madenciliğin temel ilkeleri, örnek uygulamaları, en iyi uygulanabilir teknolojiler, sosyal onay, staj ve iş imkânları konusunda bilgilendirildiler.

Etkinlikte TÜMAD Entegre Yönetim Sistemleri ve Sürdürülebilirlik Müdürü Bilge KÜÇÜKAYTAN da, Lapseki ve İvrindi İşletmelerindeki En İyi Teknolojiler ve Sürdürülebilirlik konusunda sunum gerçekleştirdi.