Doğal Kaynaklar Proje Finans Oscarı TÜMAD’ın

22 Şubat 2019

Türk Finans sektörünün Oscarları Bonds & Loans Türkiye 2019 Ödülleri sahiplerini buldu.

NUROL Holding Grubu, TÜMAD Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş şirketi, ‘Doğal Kaynaklar Finans Anlaşması’ dalında birincilik ödülüne layık görüldü.

Türk sermaye piyasaları ile finans sektörünün en saygın ödüllerinden biri olarak kabul edilen ve finans sektörünün Oscarları olarak nitelendirilen “2019 Türkiye Bonds & Loans Ödülleri”, GFC Media Group’un ev sahipliğinde bu yıl beşinci kez sahiplerini buldu.

İstanbul Beşiktaş Shangri-La Otel’de düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’nin önde gelen bankacıları ve şirket yöneticileri hazır bulundu.

Yurt içi ve yurt dışından 200’ü aşkın finans kuruluşu, yatırım fonu, hukuk, danışmanlık, özel sektör temsilcilerinin katıldığı ödül töreninde, NUROL Grubuna bağlı TÜMAD Madencilik, Aralık 2017’de gerçekleştirmiş olduğu 210 milyon dolar büyüklüğündeki proje finansmanı ile Yılın Doğal Kaynaklar Dalındaki en iyi Finansman ödülüne layık görüldü.

Birincilik ödülünü; Nurol Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Finans Grubu Başkanı Kerim KEMAHLI, TÜMAD Genel Müdürü Hasan YÜCEL, şirket çalışan ve yöneticileri ile finans anlaşmasına destek veren bankacılarla birlikte aldı.

TÜMAD Madencilik Genel Müdürü Hasan Yücel, ödülden çok, ödülün verilme nedeni olan kriterlere dikkat çekerek; duygularını şu şekilde dile getirdi:

“Sermaye piyasaları ve finans sektörünün ‘Oscarı’ olarak kabul gören Bonds & Loans tarafından Doğal Kaynaklar Finans Anlaşması dalında birincilik ödülüne layık görülmemiz elbette bizi gururlandırmıştır.

Bu başarının elde edilmesinde; aramadan üretime geçene kadarki süreçte; tamamı yerli mühendislerimizin, işçilerimizin, yerel çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın emeği vardır.  O yüzden bizi onurlandıran bu ödül; her şeyden önce hangi birimde çalışırsa çalışsın TÜMAD çalışanlarına aittir.

TÜMAD’ın, en iyi uygulanabilir teknolojiyi kullanarak; paydaşlarının sosyal onayına başvurması, çevreye saygılı, sürdürülebilir madencilik anlayışı ve uluslararası düzeyde kabul gören tüm yeni trend ve kriterleri yerine getirdiği ve hayata geçirdiği için bu ödüle layık görülmesi bizim için ayrı bir gurur vesilesi olmuştur.

Doğal Kaynaklar Dalında başarımızı taçlandıran bu ödül, ülke ekonomimize katma değer ve istihdam olarak geri döneceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu başarılar ebetteki omuzlarımızdaki yükü daha da arttırmıştır.

Bu bilinçle, TÜMAD ailesini bu başarıdan dolayı tebrik ediyorum; başarı ve ödüllerinin devamını diliyorum.”