‘BU ZİYARET FAYDALI OLDU’

28 Kasım 2019

İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz ve Belediye Meclis Üyeleri, TÜMAD İvrindi İşletmemizi ziyaret ederek, yetkililerden işletme hakkında bilgi aldı.

Ziyaretçilere, İvrindi İşletme Müdürü Barbaros Hiçyılmaz, Kamu İlişkileri Yöneticisi Necdet Kırmızıkar, Toplum İlişkileri Yöneticisi Sadiye Çidem, Toplum İlişkileri Sorumlusu İrem Erdem ve İsmail Alaca eşlik etti.

Toplum İlişkileri Yöneticisi Sadiye Çidem, misafirlere TÜMAD’ın maden sahasında aldığı iş sağlığı ve güvenliği, altın madenciliğinde üretim süreçleri, Dünyada ve Türkiye’de altın madenciliği hakkında sunum yaptı.

Yer yer soru cevap şeklinde gerçekleşen sunumda, misafirlerin; altın madenciliği ve İvrindi İşletmesi ile ilgili merak ettikleri süreçler hakkında detaylı bilgilendirmede bulunuldu.

Sunumun ardından, Başkan Yusuf Cengiz ve Belediye Meclis Üyeleri, misafirler için hazırlanan kişisel koruyucu donanımlar giyerek, altın döküm sürecini yerinde izledi.

‘KAFAMIZDA SORU İŞARETİ KALMADI’

TÜMAD İvrindi İşletmesi’nde özellikle çevre, iş güvenliği ve sağlığı konusunda alınan önlemlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Cengiz; “Suyumuzun kaynak noktasına yakın bir alanda gerçekleştirilen madencilik faaliyetlerinin çevre şartlarını olumsuz etkileyeceği şeklinde söylentiler mevcuttu. Konu ile ilgili araştırmalarımızda olumsuz bir durum ile karşılaşmamıştık. Bu ziyaret ile kafamızda hiçbir soru işareti kalmadı. TÜMAD ciddi ve disiplinli çalışan bir firma. Büyükşehir Belediye Meclisinde görev yapan arkadaşlarımız firmaya gerçekleştirdikleri ziyarette, çevre önlemleri ve iş disiplini konusundan övgü ile bahsetmişti, benim ve meclis üyesi arkadaşlarımın gerçekleştirdiği bu ziyaret faydalı oldu. Bu konuda söylenenlerin doğruluğunu kendi gözlerimizle tasdik ettik” dedi.