220 Bin Çilek Fidesini Toprakla Buluşturduk

15 Kasım 2021

Doğaya, insana ve çevreye saygılı bir şekilde uluslararası standartlarda faaliyetlerini sürdüren TÜMAD Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Sürdürülebilir Toplum Kalkınma Projelerine bir yenisini ekledi.

Balıkesir ili Havran ilçesi Çakırdere Köyü’nde geçmişte yapılan ancak son yıllarda ekonomik imkânsızlıklar yüzünden unutulmaya başlanan çilek üretimini yeniden canlandırmak için
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Havran Belediyesi ve TÜMAD Madencilik işbirliğinde ‘Çilek Kokulu Tarlalar’ projesi düzenlenen törenle hayata geçirildi.

Törene, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Havran Kaymakamı Enver Özderin, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, İl Tarım Müdürü Erkan Alkan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Serkan Akça ile TÜMAD Madencilik İvrindi İşletme Müdürü Barbaros Hiçyılmaz ve diğer yetkililer katıldı.

‘HAREKET VARSA BEREKET VARDIR!’
Tarlaya inerek fidelerin bizzat toprakla buluşması işlemine yardımcı olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Öncelikle ben TÜMAD Madencilik tesisi yetkililerine teşekkür ediyorum. Hareket varsa bereket vardır. Onlar hareketi getirdiler buralara, bereket de arkasından geliyor” dedi.

Sürdürülebilir Toplum Kalkınma Projesi kapsamında TÜMAD Madenciliğin öncülüğünde Balıkesir Büyükşehir, Havran Belediyeleri işbirliğiyle Havran İlçesi Çakırdere köyü’nde 44 hanenin faydalanacağı şekilde 220 bin çilek fidesi toprakla buluşturuldu.

220 bin çilek fidesi, yaratacağı katma değerle hem Çakırdere, hem de Balıkesir ekonomisine nefes olacak.